خبرنامه الکترونیکی رنگ و پوشش

 

شماره ثبت کتابخانه ملی ISSN 2228-6276

سال نهم - شماره 10 - شماره پیاپی 352 - شنبه 1 آبان ماه 1395

 

 

 

 

 

 

اخبار علمی، فنی و اقتصادی

 

انتشار نشریه صنعت ساختمان و رنگ - شماره 33

 

 

دوماهنامه صنعت ساختمان و رنگ (مهر و آبان) منتشر شد. علاقمندان به تهیه و اشتراک نشریه می توانند با شماره تلفن 22748812 تماس حاصل نمایند. فهرست این شماره از نشریه عبارت است از: ... ادامه خبر

 

فرآخوان دوره تست محلولهای آبکاری - تیتراسیون (6 آبان)

جهاد دانشگاهی صنعتی شریف/ 6 آبان/ مدرس: خانم مهندس حسین پور

تیتراسیون یکی از روشهای مهم کنترل پارامترهای محلولهای آبکاری است. هدف از برگزاری این دوره، آموزش عملی  نحوه سنجش یونهای الکترولیتهای آبکاری و همچنین کنترل الکترولیتهای وان با استفاده از این روش می باشد.

شماره تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر:
22321817- 22874342

محل برگزاری دوره:

تهران، مرکز آموزش عالی علمی و کاربردی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

https://telegram.me/joinchat/Bftq7z8Jb_8US0rHVXN69w

 

گزارش برگزاری دوره اول

رنگسازی عمومی (رنگهای آب پایه ساختمانی)

 

 

دوره آموزشی "رنگسازی تجربی (رنگ و پوششهای آب پایه ساختمانی)" در تاریخ 28 و 29  مهرماه در دپارتمان رنگ و پوشش جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با تدریس جناب آقای مهندس شهرام یزدی و با حضور کارشناسانی از شرکتهای زیر برگزار گردید: ... ادامه خبر

 

راه اندازی خط آبکاری پلاستیک در کشور

با سرمایه گذاری 8 میلیون یورویی

عضو انجمن صنایع همگن پلاستیک با اشاره به افزایش همکاری‌ها با شرکت‌های اروپایی برای راه‌اندازی خطوط تولیدی و صنعتی، گفت: به دنبال این هستیم تا دانش فنی و تکنولوژی‌های مدرن را وارد کشور کنیم.
ژوبین قاسمی (مدیرعامل شرکت شفق دانا) در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش همکاری‌های صنعتی میان ایران و کشورهای اروپایی در بخش‌های مختلف صنایع، گفت: در حال حاضر در بخش‌های مختلف صنعتی، مشغول همکاری با شرکت‌های مهم در سطح جهان هستیم تا دانش فنی و تکنولوژی‌های به روز را وارد کشور کنیم.
وی با اعلام اینکه با استفاده از دانش فنی آلمان، یک خط آبکاری پلاستیک را در کشور راه‌اندازی می‌کنیم، افزود: ... ادامه خبر

 

فرآخوان دوره

رنگ و پوششهای حفاظتی و دکوراتیو نوین ساختمانی- 14 آبان

جهاد دانشگاهی صنعتی شریف/ 14 آبان/ مدرس: مهندس یزدی

با توجه به نیاز کاربران مختلف در صنعت ساختمان، نظیر: مهندسین معمار، طراحان دکوراسیون داخلی و ... به آشنایی با انواع رنگها و پوششهای جدید، خصوصیات و مزایا و نحوه کاربری آنها و همچنین نیاز مدیران بازرگانی و کارشناسان فروش شرکتهای تولیدکننده و توزیع کننده رنگهای ساختمانی به کسب اطلاعات کاربردی در این زمینه، این دوره تعریف شده است.

مخاطبین دوره:
- کارشناسان رشته های معماری و عمران و دست اندرکاران صنعت ساختمان
- طراحان دکوراسیون داخلی
- مجریان رنگ، پوشش و عایق ساختمانی
- فعالان امر تجارت و بازرگانی رنگ و پوششهای ساختمانی

شماره تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر:
22321817- 22874342

محل برگزاری دوره:

تهران، مرکز آموزش عالی علمی و کاربردی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

https://telegram.me/joinchat/Bftq7z8Jb_8US0rHVXN69w

 

تولید پوشش‌ جاذب صوت برای مقابله با آلودگی صوتی

پژوهشگرانی از دانشگاه زنجان با بهره‌گیری از گرافن موفق شدند، نانوموادی تولید کنند که آلودگی صوتی را در محدوده فرکانسی خاصی جذب می‌کند. این پوشش‌ها می‌توانند در صنایع اتومبیل، کارخانه‌ها و کلیه‌ی صنایعی که آلودگی صوتی دارند، به کار روند.
آلودگی‌های صوتی یکی از پیامدهای مضر در جوامع صنعتی و مدرن تلقی می‌شوند که اثرات مخربی بر روی سلامت انسان می‌گذارند. کاهش آلودگی‌های صوتی در قالب یافتن مواد جاذب صوت و بررسی سازوکار آن‌ها، اخیراً به یکی از موضوعات موردعلاقه‌ی برخی محققین تبدیل شده است. ورود فناوری نانو به این عرصه روش‌های جذاب‌تری را جهت نیل به این هدف پیش روی آن‌ها قرار داده است.
دکتر رضا رسولی هدف از این پژوهش را مطالعه‌ی ویژگی‌های جذب صوت توسط نانوساختارها و ساخت دستگاه‌های اندازه‌گیری عنوان نمود. با بهره‌گیری از این نانوپوشش‌ها می‌توان آلودگی صوتی را به حداقل رساند. همچنین از دانش به دست آمده در این حوزه می‌توان  ... ادامه خبر

 

تولید رنگ‌هایی خود تمیز شونده در دانشگاه گیلان

محقق دانشگاه گیلان با حمایت کانون خلاقیت و شکوفایی پارک علم و فناوری گیلان و همکاری شرکت توسعه‌ شیمی آریا امکان استفاده از نانوذرات اکسیدروی در ساختار رنگ‌های پلیمری و ایجاد خاصیت خود تمیز شوندگی در آن‌ها را مورد بررسی قرار داده است. از نتایج این طرح می‌توان در ساخت رنگهای ترافیکی معابر، رنگهای ساختمانی و صنایع خودرو استفاده کرد.
مهندس رضا مهدوی با یادآوری هزینه‌ هنگفت و زمان زیاد برای اجرای فرآیند تمیز سازی سطوح، در رابطه با اهداف طرح گفت: ... ادامه خبر

 

نانوپوششی که زیبایی ساختمان را حفظ می‌کند

اخیراً محصولی به بازار عرضه شده که در آن از نانوپوشش برای حفظ زیبایی و تمیزی ساختمان استفاده می‌شود. این نانوپوشش مانع از رشد جلبک و قارچ روی سطح ساختمان شده و زیبایی ساختمان را حفظ می‌کند.
سیناواکس یکی از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌ نانو است که در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر فعالیت دارد. این شرکت اخیراً اعلام کرده که موفق به ارائه نوعی پوشش محافظ و خودتمیز شونده شده‌است.
این پوشش می‌تواند روی سطح ساختمان‌ها مورد استفاده قرار گیرد. این پوشش می‌تواند هزینه تعمیر و نگهداری را در ساختمان کاهش داده، آن را تمیز نگه داشته و در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند.
این پوشش برای مالکان ساختمان بسیار جذاب است؛ چرا که ... ادامه خبر

 --------------------------------------------------------------------

**دعوت به عضویت در کانال نشریات پوششهای سطحی**

گروه نشریات پوششهای سطحی شامل فصلنامه پوششهای سطحی، دوماهنامه صنعت ساختمان و رنگ، فصلنامه پیام آبکار و خبرنامه الکترونیکی پوشش می باشد. در این کانال اخبار دپارتمان رنگ، آبکاری و پوشش جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، نمایشگاه رنگ و پوشش تهران، نمایشگاه رنگ و پوشش اصفهان، نمایشگاه پوشش خاورمیانه (دبی) نیز اطلاع رسانی می گردد. کانال اطلاع رسانی نشریات پوششهای سطحی، این اطمینان را می دهند که شما از هر جهت، از اخبار مورد نیازتان، در زمان مناسب، مطلع و آگاه خواهید شد.

در صورت علاقمندی به عضویت در این کانال بر روی لینک زیر کلیک فرمایید:

https://telegram.me/joinchat/Bftq7z8Jb_8US0rHVXN69w

      

 

 

تقویم همایشها، نمایشگاه ها و کارگاه های مرتبط با صنعت پوشش 

 

نمایشگاه رنگ و پوشش زنجان

زنجان، 4 الی 7 آبان ماه

تلفن: 02537713678

 

چهارمین جایزه پروفسور کنعانی در آبکاری

تهران، 5 آبان ماه

www.ieia.ir

 

نهمین نمایشگاه رنگ و پوشش مشهد

مشهد، 25 الی 28 آبان ماه

www.aresa.ir

 

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی

 رنگ، رزین، پوششهای صنعتی و کامپوزیت

 

 

تهران، 16 الی 19 آذرماه

 ... ادامه خبر  

 

نمایشگاه پوشش خاورمیانه

امارات، دبی، 22 الی 24 اسفند 1395

www.coatingsgroup.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شرکتهای علاقمند به درج آگهی (درج لوگو و لینک سایت اینترنتی) در

خبرنامه پوششهای سطحی می توانند، جهت دریافت نرخ نامه و سایر اطلاعات، به آدرس زیر مراجعه نمایند:

www.irancoat.ir

 

 

نشریه پوششهای سطحی به منظور اطلاع رسانی مناسب و تخصصی به شرکتها و مراکز مختلف مرتبط با صنعت رنگ، آبکاری و پوشش و همچنین محققین، دانشجویان و دیگر کاربران علاقمند، اقدام به ارسال اخبار مهم علمی، صنعتی و اقتصادی با پست الکترونیکی و به صورت هفتگی (شنبه هر هفته) می نماید.

خواهشمند است در صورت علاقمندی به ادامه دریافت این خبرنامه، با مراجعه به آدرس سایت در باکس بالای سایت در قسمت عضویت در خبرنامه (رایگان)، نسبت به وارد نمودن ایمیل فعال خود اقدام نمایند.

 

This email was sent by:

Iran Surface Coatings Magazine

Tel: 22748812 Fax: 22853681

Address: P.O. Box 16765-491,Tehran

www.irancoat.ir