خبرنامه الکترونیکی رنگ و پوشش

 

شماره ثبت کتابخانه ملی ISSN 2228-6276

سال نهم - شماره پیاپی 355 - شنبه 21 اسفندماه 1395

 

 

 

 

 

اخبار علمی، فنی و اقتصادی

 

دریافت رایگان ویژه نامه نمایشگاه پوشش خاورمیانه 2017

 

 

بیست و دومین "نمایشگاه بین‌المللی رنگ و پوشش خاورمیانه"، در مرکز تجارت جهانی دبی در کشور امارات متحده عربی از تاریخ 23 الی 25 اسفند ماه 1395 برگزار می‌گردد. محور اصلی این نمایشگاه، انواع مواد شیمیایی و تجهیزات مرتبط با صنعت رنگ و پوشش می‌باشد.

نشریه پوششهای سطحی همچون دوره های گذشته با چاپ ویژه نامه‌هایی به‌زبان انگلیسی و توزیع رایگان بین کلیه غرفه‌داران، نسبت به معرفی محصولات و توانمندی‌های تولیدکنند‌گان کشور و زمینه‌های صادرات محصولات و همچنین معرفی بازار رنگ و پوشش ایران، اقدام نموده است.

انتشار این ویژه نامه با حمایت شرکتهای زیر محقق گردید که جا دارد از حسن نظر مسئولین آنها، نهایت تشکر و قدردانی را بنماییم:

رزیتان، بانیان امید (برگزارکننده نمایشگاه رنگ و پوشش تهران)، بنیان کالا شیمی، ماهدیس تجارت، ایدیا کالر، عالی فام، رنگ تهران اورانوس، پارس نیکل، نوژان مهر کیمیا.

علاقمندان به دریافت رایگان این ویژه نامه می توانند ... ادامه خبر

 

دریافت رایگان پوستر تقویم صنعت رنگ، آبکاری و پوشش 1396

 

 

گروه نشریات پوششهای سطحی امسال نیز همچون سالهای گذشته نسبت به چاپ پوستر تقویم صنعت رنگ، آبکاری و پوشش اقدام نموده است. در این تقویم، تاریخ کلیه همایشها و نمایشگاه های داخلی و خارجی مرتبط با صنعت رنگ، آبکاری و پوشش در سال 1396 مشخص گردیده است.
تقویم امسال با حمایت شرکتهای زیر به چاپ رسیده است: بانک رنگ هنرمند - نیکاب شیمی - رنگ الوان - رنگ مکث - بانیان امید.

علاقمندان به دریافت رایگان این تقویم می توانند ... ادامه خبر

 

پوشش‌های سیلیکا، فناوری نوظهور در صنعت پوشش

به نظر می‌رسد نانوپوشش‌های سیلیکا به زودی وضعیت بازار پوشش‌های پلیمر و پلاستیک را تغییر خواهند داد. این نانوپوشش‌ها مزایای زیادی نسبت به همتایان خود در بازار دارند.
بیش از نیم قرن است که پلیمر و پلاستیک بازار پوشش‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. اما با توسعه فناوری‌های جدید، رقبای جدیدی نیز وارد بازار شده‌است. محققان و شرکت‌های مختلف به توانایی پوشش‌های سیلیکا برای بهبود کیفیت مواد دیگر پی‌ برده‌اند. این پوشش‌ها می‌توانند دوام و مقاومت زیرلایه و محصولات را افزایش دهند.
برخی شرکت‌ها نظیر انکی و دی‌اس‌ام، موفق به ارائه فناوری تولید پوشش‌های حاوی سیلیکا شده‌اند که می‌توان از آن‌ها برای ایجاد خاصیت ضدانعکاس و مقاومت در برابر سایش خاک استفاده کرد. این پوشش‌ها روی سلول‌های خورشیدی قرار گرفته تا کارایی آن‌ها را بهبود دهند. شرکت‌هایی نظیر کریستال و شرکت کره‌ای سیکو، پوشش‌های سیلیکایی جدیدی ارائه کرده‌اند که نسبت به روغن مقاوم است. از این پوشش‌ها می‌توان در بخش خودروسازی و تلفن همراه استفاده کرد. البته پوشش‌‌های سیلیکایی دیگری نیز وارد بازار شده که دارای خواص آبگریزی و ضد نقش و نگار است.
شرکت متاشیلد، پوشش سیلیکایی به بازار عرضه کرده که از مزایای فناوری‌ نانو در آن استفاده شده است. این نانوپوشش می‌تواند
... ادامه خبر

 

ارائه فناوری نانوپوشش آلمان در سریلانکا

یک شرکت آلمانی با واگذاری امتیاز واردات نانوپوشش خود به یک شرکت، این فناوری را در بازار سریلانکا توزیع کرد. این نانوپوشش قابل استفاده در محصولات مختلف از لوازم منزل گرفته تا خودروسازی است.
اکوکروپ آسیا اعلام کرد که فناوری نانوریپل که یک پوشش خود تمیز شونده در آلمان است، وارد بازار سریلانکا خواهد شد. این فناوری در واقع یک نانوپوشش لایه نازک است که روی سطح قرار می‌گیرد. این نانوپوشش علاوه براین که خواص جالبی نظیر مقاومت در برابر حرارت، اسید و قلیا به شیشه می‌دهد، موجب تمیز ماندن سطح در مقابل لکه و آلودگی نیز می‌شود. در صورتی که آب یا یک شوینده سبک روی سطح ریخته شود، ظاهر سطح به حالت اول خود باز می‌گردد.
این شرکت سه نوع مختلف از این پوشش را برای استفاده در صنعت خودروسازی، لوازم منزل و خارج از منزل وارد سریلانکا کرده است.
برای استفاده از این نانوپوشش سه مرحله مورد نیاز است:
... ادامه خبر

 

پوششی که رنگ شیشه‌ها را در طول روز تغییر می‌دهد

یک مرکز تحقیقاتی در حال ساخت پوشش کامپوزیتی است که می‌توان آن را روی سطح شیشه‌ها قرار داد تا در اثر تغییر دما، رنگ‌های مختلفی ایجاد کند. این پوشش مقاومت بالایی در برابر خراش داشته و به سادگی قابل تمیز کردن است.
محققان مرکز بین المللی تحقیقات پیشرفته متالورژی پودر در حال کار روی پوشش نانوکامپوزیتی هستند که می‌توان با استفاده از آن شیشه را رنگی کرد. این نانوپوشش امکان ایجاد شیشه‌های رنگی با قابلیت تغییر رنگ را فراهم می‌کند. با این فناوری رنگ یکنواخت و دائمی شیشه‌ها قابل تغییر خواهد شد که مانع از ملالت و یکنواختی ظاهر بناها و سازه‌ها می‌شود. این پوشش تنها با اندکی تغییر دما، تغییر رنگ می‌دهد.
پادمانابهام از مدیران این مرکز می‌گوید: «محصول نهایی به زودی آماده خواهد شد. چنین نانوکامپوزیتی کاملا زیست‌سازگار بوده و برخلاف پوشش‌های رایج که روی شیشه قرار گیرند و رنگ یکنواختی ایجاد می‌کنند، قادر به تغییر رنگ بوده و به سادگی قابل تمیز کردن است. این پوشش
... ادامه خبر

 

اطلاعيه شرکت تعاونی رنگ در خصوص صيانت از علائم تجاري

شركت تعاوني توليد كنندگان رنگ و محصولا وابسته بنابر رسالت خطير خويش در جهت ايفاي مسئوليت اجتماعي و صيانت از حقوق مالكيت معنوي علائم تجاري و با توجه به  منشور اخلاقي مصوب  در مجمع عمومي شركت تعاونی, بدينوسيله توجه  اعضاي محترم را در سطح كشور به نكات ذيل جلب مي نمايد: ... ادامه خبر

 

تولید رنگ ضد باكتري در شرکت رنگسازي تهران اورانوس

اوركا نانو پينت محصول شركت رنگسازي تهران اورانوس با كيفيتي فوق العاده از نظر خواص ضد ميكروبي و ضد باكترياي و با استفاده از فن آوري نانو توليد شده است ... ادامه خبر

 

ساخت و بهینه‌سازی پوشش‌های محافظ در برابر اشعه فرابنفش

محققان پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای ایران با همکاری محققانی از کشور کره جنوبی موفق به توسعه‌ پوششی شدند که می‌تواند به‌عنوان یک عامل جاذب امواج فرابنفش مورد استفاده قرار گیرد. کاربرد این پوشش‌ها در صورت تولید در مقیاس صنعتی، در صنایعی از قبیل صنایع غذایی، صنایع پزشکی و صنایع الکترونیک خواهد بود. در سال‌های اخیر، تخریب لایه‌ ازون باعث شده که انسان، حیوانات و گیاهان در معرض خطرات بیشتری قرار بگیرند. از آنجایی‌ که تابش اشعه‌ فرابنفش ... ادامه خبر

 

 --------------------------------------------------------------------

**دعوت به عضویت در کانال نشریات پوششهای سطحی**

گروه نشریات پوششهای سطحی شامل فصلنامه پوششهای سطحی، دوماهنامه صنعت ساختمان و رنگ، فصلنامه پیام آبکار و خبرنامه الکترونیکی پوشش می باشد. در این کانال اخبار دپارتمان رنگ، آبکاری و پوشش جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، نمایشگاه رنگ و پوشش تهران، نمایشگاه رنگ و پوشش اصفهان، نمایشگاه پوشش خاورمیانه (دبی) نیز اطلاع رسانی می گردد. کانال اطلاع رسانی نشریات پوششهای سطحی، این اطمینان را می دهند که شما از هر جهت، از اخبار مورد نیازتان، در زمان مناسب، مطلع و آگاه خواهید شد.

در صورت علاقمندی به عضویت در این کانال بر روی لینک زیر کلیک فرمایید:

https://telegram.me/joinchat/Bftq7z8Jb_8US0rHVXN69w

      

 

 

تقویم همایشها، نمایشگاه ها و کارگاه های مرتبط با صنعت پوشش 

 

نمایشگاه پوشش خاورمیانه

امارات، دبی، 23 الی 25 اسفند 1395

www.coatingsgroup.com

 

هفدهمین نمایشگاه بین المللی

 رنگ، رزین، پوششهای صنعتی و کامپوزیت

تهران، 14 الی 17 مهرماه 1396

www.ipcc.ir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شرکتهای علاقمند به درج آگهی (درج لوگو و لینک سایت اینترنتی) در

خبرنامه پوششهای سطحی می توانند، جهت دریافت نرخ نامه و سایر اطلاعات، به آدرس زیر مراجعه نمایند:

www.irancoat.ir

 

 

نشریه پوششهای سطحی به منظور اطلاع رسانی مناسب و تخصصی به شرکتها و مراکز مختلف مرتبط با صنعت رنگ، آبکاری و پوشش و همچنین محققین، دانشجویان و دیگر کاربران علاقمند، اقدام به ارسال اخبار مهم علمی، صنعتی و اقتصادی با پست الکترونیکی و به صورت هفتگی (شنبه هر هفته) می نماید.

خواهشمند است در صورت علاقمندی به ادامه دریافت این خبرنامه، با مراجعه به آدرس سایت در باکس بالای سایت در قسمت عضویت در خبرنامه (رایگان)، نسبت به وارد نمودن ایمیل فعال خود اقدام نمایند.

 

This email was sent by:

Iran Surface Coatings Magazine

Tel: 22748812 Fax: 22853681

Address: P.O. Box 16765-491,Tehran

www.irancoat.ir