امروز سه شنبه 6 فروردين 1398
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
نیکاب شیمی - تولیدکننده انواع مواد آبکاری و فسفاته
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
تقدیر از شرکت شیلر فرآیند پارس (تولیدکننده پوشش‌های زیرکونیومی) بازگشت به اخبار
 در نوزدهمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز که با حضور وزیر معدن، صنعت و تجارت ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۶ در سالن همایش سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد از ۶۷ واحد صنعتی سبز و ۲۲ واحد خدماتی سبز تقدیر و قدردانی شد. محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت طی س ...
کد خبر : 1218
تاریخ ثبت : پنجشنبه 2 فروردین 1397
بازید : 249

 در نوزدهمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز که با حضور وزیر معدن، صنعت و تجارت ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۶ در سالن همایش سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد از ۶۷ واحد صنعتی سبز و ۲۲ واحد خدماتی سبز تقدیر و قدردانی شد. محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت طی سخنانی در این همایش یکی از مشکلات صنعت کشور را سرانه بالای انتشار دی اکسید کربن دانست و اظهار کرد: حرکت در مسیر توسعه سبز انتخاب نیست، بلکه اجبار است.
طی این مراسم لوح تقدیر محصول سبز به دلیل تولید پوشش‌های نانومتری زیرکونیومی به مدیرعامل شرکت شیلر فرآیند پارس اهدا شد. فرهنگ آزاد مدیر مهندسی فروش شرکت شیلر فرآیند پارس در مورد ویژگی‌ها و مزایای پوشش‌های نانومتری زیرکونیومی در حاشیه نوزدهمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز گفت: این محصول با ویژگی‌های منحصر به فرد نظیر جایگزین شدن زیرکونیوم به جای فسفات در فناوری جدید، شارژ اولیه و ثانویه به مراتب کمتر نسبت به فسفاته‌ها و کروماته، عدم نیاز به اندازه‌گیری اسید کل و اسید آزاد، عدم نیاز به انرژی، دارای عملکرد در دمای محیط بدون تجهیزات حرارتی، صرفه‌جویی در مصرف آب برای صنایع مختلف کاربرد داشته و مزایای متعددی نسبت به رقبا ایجاد نموده است.
مدیر مهندسی فروش شرکت شیلر فرآیند پارس در مورد ویژگی‌های ضد آلایندگی نانو پوشش زیرکونیوم می‌گوید: این محصول نسب به فسفات روی آلایندگی کمتری دارد و علاوه بر آن منجر به افزایش حذف آلایندگی محیط زیست نیز می‌شود. این محصول به دلیل نداشتن لجن و رسوبات در فرآیند تولید و حذف فلزات سنگین و آلاینده محیط زیست مانند فسفات، کروم (شش و سه ظرفیتی) روی، نیکل، منگنز، نیتریت و نیترات همچنین نبودن زیرکونیوم در چک لیست تصفیه پساب گواهی محصول سبز دریافت کرده است.
گفتنی است این محصول دانش بنیان موفق به دریافت گواهی نانومقیاس از ستاد ویژه‌ توسعه‌ فناوری نانو شده‌ است و با بهره‌مندی از این فناوری تغییرات کمّی و کیفی زیادی در محصولات لوازم خانگی کرده است.

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ